Taksim Perde Kullanımı

Taksim Perde Kullanımı

Taksim Perde Kullanımı

Taksim perde, stor perde gibi mekanizmalı bir perdedir. Tavana monte edilmiş bir mekanizmayla çalışır. En üst kısımda bulunan borunun etrafına perde sarılarak kullanılır. Bu mekanizma boruya sarılı olan perdeyi aşağı yukarı çekmekle görevlendirilir.

     Eğer hem kullanışlı hem de son derece pratik bir perde arayışındaysanız taksim perde tam olarak size göredir. İlk çıktığı zamanlarda oldukça popüler olan bu perdeler model açısından da oldukça çeşitlilik gösterir. Açık kasa, kapalı kasa, boncuklu ve boncuksuz olarak yapılan taksim perde modelleri, ev dekorasyonunda önemli bir yere sahiptir.

Taksim perdenin kullanım alanları

      Taksim perdeler ofislerde olduğu gibi evin her alanında da rahatlıkla kullanılabilir. Hem güneşlik hem de tül görevini üstlendiği için kalabalık ve hareketten hoşlanmayan insanlar taksim perdeyi sıklıkla tercih etmektedirler. Taksim perdeler mutfakta, salonda, oturma odasında, çocuk odasında, yata odasında hatta balkonlarda dahi kullanılmaktadır. Bunun yanında kaliteli malzemelerden yapılmış olan taksim perdelerin yalıtıma da katkısı oldukça büyüktür.

Taksim perdelerin temizliği nasıldır

      Taksim perdelerin temizliği kişiden kişiye değişmektedir. Yani kimisi için temizliği kolayken kimisi için oldukça zordur. Taksim perdenin temizliği iki şekilde yapılabilir. İlk olarak taksim perde tamamen sökülerek su ve sabunla yıkanarak temizlenir. Bu yöntem bu işi yapmak için geniş yeri olanlar açısından kolaydır. Banyosu ya da balkonu geniş olanlar bu şekilde taksim perdeyi kolaylıkla temizleyebilir. Aksine taksim perdeyi bu şekilde temizleyecek alanı olmayanlar taksim perdeyi silinebilir kumaştan yaptırabilirler. Bu şekilde perdeyi hiç yerinden indirmeden perde temizlenebilmektedir.

      Son zamanlarda taksim perdelerin temizliğinin kolay olması açısından kendi kendini temizleyen kumaşlar çıkmıştır. Bu perdeler durdukları yerden perdenin üzerinde hangi leke olursa olsun temizleyebilmektedirler. Örneğin bu perdeler biber salçasını dahi kendileri temizlemektedir. Eğer taksim perdenin temizliğinden tereddüt ediliyorsa bu kumaşlara taksim perde fiyatları üstünde bir fiyat vererek temizlik olayı ortadan kaldırabilirler.

taksim perdeler

      Stor perdeler de taksim perdeler gibi mekanizmaya sahip perdelerdir. Taksim perdeden ayrılan kısmı stor perdenin ya sadece güneşlik ya da sadece tül yerine kullanılabilmesidir. Fakat taksim perdeler her ikisi yerine de kullanılabilir. Mekanizmalı perde gruba yer alsalar da birbirilerinden ayrılan tek farkları budur.

      Stor perde evin her yerinde rahatlıkla kullanılabilir. Mutfak, salon, oturma odası taksim perde kullanımı açısından oldukça uygun yerlerdir. Perdede sadeliği seven, kabalıktan ve hareketten hoşlanmayan insanlar gönül rahatlığıyla stor perde kullanımını tercih etmektedirler.

Date 16 Kasım 2020
Categories taksim perde