Şıklığınızı Taksim Perde İle Gösterin

Şıklığınızı Taksim Perde İle Gösterin

Şıklığınızı Taksim Perde İle Gösterin

İnsanlar sadece ev alırken değil eşya seçimi yaparken de özen göstermektedir.  Evinizdeki tüm eşyalarla uyum içerisinde olup, şıklığınızı tamamlamaya yardım eden ürünlerden en önemlisi de perdelerdir. Perdeler evin her odasına ve her mobilyaya göre farklılık göstermektedir. Tavandan, mobilyalara hatta duvar renklerine kadar dikkat edilerek her eşya ile uyum içerisinde olması gerekmektedir. Bu nedenle tek bir tip ve model değil her odaya göre, odanın eşyalarına ve boyasına uygunluk gösteren farklı perdeler seçilmesi gerekmektedir. Artık sadece geleneksel kurallar dahilinde evin içinin görünmesini engellemek amacıyla değil estetiklik amacı ile de kullanılmaktadır.

 

Kullanımı tavsiye edilen perde modelleri

·         Briz perde

·         Dikey perde

·         Plise perde

·         Kruvaze perde

·         Screen perde

·         Silüet perde

Perde seçimi nasıl yapılır?

 

Perde seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Örneğin en önemli etkenlerden birisi perdenin kullanılacağı mekanın büyüklüğüdür. Eğer alan o kadar büyük değil ise bu durumda Taksim perde modelleri tercih edilmelidir. Çünkü bu perde modelleri alanı daha geniş, ferah ve aydınlık göstermektedir. Aynı zamanda bu perde modelleri % 30 güneş ışığı geçirgenliği ile bulunduğu alanı aydınlık göstermesi ile de birçok avantaja sahiptir. Nemli olan denizel bölgelerde de kullanımı oldukça uygundur çünkü nem dayanıklılığı bulunmaktadır. Taksim perdelerin kumaşı çift katlıdır. Kapalı durumdayken dışarıdan içerisinin görünmesini tamamen engeller. Bir diğer avantajı ise montaj işlemi oldukça basittir. Eğer daha önce geleneksel kullanım olarak kullanılan kornişleriniz var ise bu tarz modeller kornişler üzerine de montaj edilebilmektedir.

 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus perdenin nasıl kullanılacağı, çıkarıp takılması ve temizliğidir. Bu anlamda Taksim perde modelleri oldukça kolay ve kullanışlı perdelerdir. Temizliği oldukça basit olup makinede yıkanabilmekte ve ütü gerektirmemektedir. Çıkarıp takılması oldukça kolay olan bu perdeleri bir kişi kolaylıkla yerinden çıkarıp takabilmektedir.  Mekanizmalarından dolayı perdenin sağ ya da sol tarafına yerleştirilen zincir bulunmaktadır. Bu zincir sayesinde perdenizi istediğiniz aralıkta kolayca açıp kapatabilirsiniz.

 

Günümüzde her bütçeye uygun aralıkta ve fiyatta perdeler bulunmaktadır. Yapılan malzemesine, mekanizmasına, enine, boyuna, desenine, rengine, ışık geçirgenliğine, nem dayanıklılığına, ürünün temizlik kolaylığına ve kalitesine gibi birçok farklı etkenle perdelerin fiyatları değişmektedir. Ancak Taksim perde fiyatları bu gibi etkenlerden fazla etkilenen bir perde modeli değildir, çünkü zaten fiyat olarak ekonomik bir fiyata sahip ola modellerden en başta gelenidir. Bu etken de bu modelin son zamanlarda en popüler perde olmasında etkili olmuştur. 

Date 13 Kasım 2020
Categories taksim perde